Форма входу

Архів записів

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0












Відділ «Полісся»


  Відділ «Полісся» сьогодні складається з групи науковців: 

Зав.відділом - Несен Ірина Іванівна, кандидат історичних наук.


Тема дисертаційної робота «Весільний ритуал Центрального Полісся: традиційна структура та реліктові форми (середина ХІХ - ХХ ст.». За результатами дослідження у 2005 р. видано монографію. Крім цього видано близько 50 наукових публікацій з питань традиційної культури Полісся. 

Розроблено Тематико-експозиційні плани до виставок: «Чорнобиль і доля народної культури» (виставка експонувалась в Музеї вітряних та водяних млинів (Німеччина), в Національній аграрній академії, в Луганському обласному художньому музеї), «Народна культура древлянського краю: минуле та сучасність» (виставка експонувалась в Коростенському районному краєзнавчому музеї). 

В експозиції «Полісся» створено: виставковий інтер’єр «Церковні старожитності України» у церкві з с. Кисоричі Рокитнівського р-ну Рівненської обл. Упродовж останніх 10 років проводить фольклорне свято «день ткалі та вишивальниці».
  Науковий співробітник відділу - Костенко Людмила Анатоліївна. Здобувач Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського за темою «Аграрно-календарні звичаї та обряди Лівобережного Полісся». Видано 10 наукових публікацій. У попередній період роботи здійснювала загальну організацію фольклорних музейних свят: «Різдво», «Щедрівки», «День пам’яті Тараса Шевченка», «Великдень. Веснянки», «Косовиця», «Жнива», «Покрова», «Андріївські вечорниці». В експедиційному напрямку досліджує східну частину Українського Полісся.
  Мистецтвознавець відділу - Копйова Діана Олександрівна. Підготувала наукову тему «Етнографічне вивчення Берестейщини: історіографічний аспект». Працює над каталогом майстрів сучасної художньої вишивки, які беруть участь у «Дні ткалі та вишивальниці».
  Мистецтвознавець-експозиціонер відділу - Русінова Тамара Вікторівна. Здійснює загальний нагляд за експозицією «Полісся». Готує лекцію для школярів середніх класів по темі «Поліське житло в обрядах та віруваннях».

  Щороку науковці відділу здійснюють пошукові експедиції, у ході яких збираються польові записи, виявляються етнографічні артефакти. Відділ також проводить експозиційну, виставкову, науково-дослідну, фондову і культурно-масову роботи.